موتی 20 ؛ محتوایی برای پیشرفت

کلیه حقوق متعلق به وبسایت موتی20 است

All Right Reserved to Moti20.ir

چگونه پس از شکست انگیزه دستیابی به هدف مان را ایجاد کنیم؟

فهرست مطالب

واقعیت این است که افکار ما در مورد معنای زندگی موفق، تحت تأثیر عوامل بیرونی خانواده ، دوستان و محیط اطراف ما شکل گرفته است.

قبل از اینکه برای رسیدن به هدف خود سخت تلاش کنید، باید مطمئن شوید که اهدافی که ایجاد می کنید با چشم انداز شما برای یک زندگی موفق همخوانی دارد. این که بدانید دقیقاً چگونه می خواهید زمان خود را سپری کنید، کلید زندگی بهینه است.پس از اینکه به وضوح مشخص شد که برای چه چیزی تلاش می کنید، در حالی که برای رسیدن به آن اهداف سخت تلاش می کنید، بدون شک شکست ها را تجربه خواهید کرد. زندگی همیشه طبق برنامه پیش نمی رود و شرایط بیرونی شما را عقب می اندازد و مانع شما خواهد شد.

هنگامی که با شکست مواجه می شوید، دو انتخاب دارید. می توانید اجازه دهید این موانع شما را گیر بیاندازند، یا می توانید از آن به عنوان انگیزه ای برای حتی بیشتر کار کردن استفاده کنید. مسأله این است که احساسات و عواطف در لحظات شکست خوردن کنترل را به دست می گیرند و جویندگان موفقیت را از پیشروی به سمت اهدافشان باز می دارد.سپس این سوال مطرح می شود که چگونه می توانید پس از تجربه شکست به هدف خود برسید؟ اگر می خواهید خود را از نو بسازید و به اهداف خود برسید، برای انجام این کار به انگیزه نیاز دارید. انگیزه سوخت ماشین تحقق هدف شماست.

در این مقاله روش های دستیابی به انگیزه لازم برای رسیدن به اهداف خود پس از تجربه شکست را آورده ایم.

۱. خاموش کردن تمام وسایل الکترونیکی

حواس پرتی ناشی از دسترسی به اینترنت و فناوری گاهی اوقات می تواند طاقت فرسا باشد. در طول یک عقب نشینی و شکست، احساسات در حال گسترش است و زنگ خوردن مداوم تلفن هوشمند شما را بیشتر نا امید می کند.

وقتی هیچ چیز خوب پیش نمی رود، یکی از بهترین کارهایی که می توانید انجام دهید این است که سر و صدا را ساکت کنید. وسایل الکترونیکی خود را خاموش کنید و لحظه ای نفس بکشید. مدتی را در سکوت سپری کنید تا افکار خود را جمع آوری کرده و آنچه را که باید در آینده اتفاق بیفتد، پردازش کنید.

از سکوت برای بازگشت به چرایی آنچه در تلاش برای انجام آن هستید استفاده کنید. به این فکر کنید که زندگی شما به محض رسیدن به آن اهداف چگونه خواهد بود. تصویری را در ذهن خود ایجاد کنید و بگذارید رویاهایتان صداهای خشم شما را خاموش کند. دلایل شما برای میل رسیدن به هدف باید در مرکز توجه شما باشد.

۲. احساسات خود را پردازش کنید و در مورد آنها با کسی که به او اعتماد دارید صحبت کنید

نگه داشتن تمام ناامیدی و عصبانیت در درون خود، در نهایت منجر به یک انفجار می شود. طبیعی نیست که بخواهیم شرایط چالش برانگیز را فوراً قبول کنیم، اما این یکی از کلایدهای موفقیت است. یکی از بهترین کارهایی که می توانید انجام دهید این است که احساسات خود را صادقانه پردازش کنید. همه احساسات و عواطف شما معتبر است. آنچه احساس می کنید نباید کنار گذاشته شود و نباید اجازه داده شود در ذهن شما پوسیده شوند.

در طول لحظه شکست و عقب نشینی، از سکوت لذت ببرید و به حالت بصری وارد شوید. هنگامی که این کار را انجام دادید، زمان آن رسیده است که این احساسات را بیرون بریزید. به درون قلب آنچه شما را آزار می دهد وارد شوید و در مورد آنچه که هست صادق باشید.

اگر یک خروجی برای تخلیه احساسات خود داشته باشید، مفید خواهد بود. اعم از خانواده یا دوستان یا یک گروه متفکر پشتیبانی – صحبت کردن در مورد آن به بهبود شما کمک می کند. این احساسات را پشت سر بگذارید و حمایت بگیرید- این کلید بازگشت و شروع مجدد پس از یک شکست است.

۳. دقایق ابتدایی هر روز صبح را به خودتان اختصاص دهید

بهترین راه برای درک موانع و دلایل شکست خوردن، بهینه سازی خود است. یکی از راه های تبدیل شدن به بهترین نسخه از خود، صرف زمانی از صبح برای خودتان است. اولویت دادن قرار دادن خودتان، به شما این امکان را می دهد که کاری برای مراقبت از خود انجام دهید. مراقبت از خودتان، توانایی شما را برای مقابله با شرایط سخت تقویت می کند.

به جای سرزنش خودتان پس از تجربه شکست بر روی یافتن راهکارهایی برای جبران آنها تمرکز کنید. زمانی که خود را در اولویت قرار دهید، اهدافتان بیشتر از گذشته در دسترس خواهد بود. اولویت دادن به خودتان به شما انرژی لازم برای کار بر روی اهدافتان را می دهد.

از ساعات آرام صبح برای خواندن کتاب هایی که به شما انگیزه می دهد استفاده کنید، فیلم های آموزشی ببینید، پادکست هایی گوش دهید که به شما کمک می کند تا چیز جدیدی را درک کنید و از انواع ورزش برای از بین بردن هر گونه ناامیدی بهره ببرید.

از بخش اول روز خود برای کار کردن بر روی بهره وری خودتان استفاده کنید تا قدرت روانی لازم برای مقابله با مشکلات را در خود پرورش دهید. مطمئن باشید با استراتژی اولویت دادن به خودتان، پیشرفت قابل توجهی در جهت رسیدن به اهداف خود خواهید داشت.

۴. بر روی عادات بهینه سازی فردی سالم تمرکز کنید

عادات شما کلید رشد مداوم هستند. ایجاد مجموعه ای از عادات سالم یعنی، چگونه می توانید یک ذهنیت قوی برای غلبه بر مشکلات ایجاد کنید. هر روز کار کردن بر روی خود یعنی، چگونه عادات سالمی ایجاد می کنید که شما را قوی تر می کند.

اولویت دادن به خود به این معنی است که شما بر عاداتی که ذهن شما را تقویت می کند، تمرکز دارید. شما قادر خواهید بود در برابر احساسات و عواطف ناامیدکننده ناشی از شکست ها مقاومت کنید، زیرا عادت های تان را برای قوی تر شدن خودتان شکل داده اید.

عادت هایی را ایجاد کنید که شما را قوی تر می کنند و انگیزه لازم برای غلبه بر شکست ها و موانع پیش رویتان را فراهم می کند تا با این انگیزه تلاش شما بر روی اهدافتان موثر تر شود.

زمینه های مهم زندگی خود را که می خواهید در آنها تغییر ایجاد کنید ارزیابی کنید. در مورد اهداف خود برای هر یک از این زمینه ها و آنچه برای تحقق آنها لازم است فکر کنید و در نهایت شما ابزارهای لازم را برای مقابله با هرگونه شکست احتمالی را در اختیار خواهید داشت.

۵. منابعی که به شما انگیزه می دهند را بیابید و نمونه هایی از موفقیت را برای خود الگو کنید

یکی از بهترین راه ها برای یافتن انگیزه برای دستیابی به اهداف خود پس از شکست، منابع الهام بخش است. خبر خوب در مورد عصر اطلاعات مدرن این است که ما دسترسی زیادی به محتوا داریم. می توانید ویدئوها را تماشا کنید، به فایل های صوتی گوش دهید و مطالب نوشته شده ای را بخوانید که به شما انگیزه و آموزش می دهد که چه چیزی برای رسیدن به اهداف تان به شما کمک می کند. شما در حال کار کردن بر روی ایجاد عادات سالم هستید. یک عادت سالم داشتن منابع الهام بخش مداوم است. الگوهای موفقی هستند که شما از آنها درس می گیرید و میتوانید از موفقیت آنها الگو بگیرید. شما باید پس از تجربه یک شکست، از منابع الهام بخش خود استفاده کنید.

از زمان بهینه سازی روزانه خود برای یافتن منابع الهام بخش جدید و نمونه های موفقیت استفاده کنید. هرچه بیشتر این عادت استفاده از محتوای الهام بخش و انگیزشی را ایجاد کنید، بیشتر می توانید در هنگام شکست به سراغ آن منابع بروید و از آنها کمک بگیرید.

مطمئن شوید منابعی که استفاده می کنید از کسانی است که حقیقت خود را زندگی می کنند.  هدف یافتن هر محتوایی نیست که خوب به نظر برسد، هدف یافتن نمونه های معتبر رهبری است. فریب تصاویر کاذب موفقیت را نخورید؛ زیرا آنها می توانند منجر به شکست شما شوند. ذهن و افکار خود را با محتوای الهام بخش و انگیزشی و از آنهایی که معتبر و واقعی هستند، پر کنید.

۶ از شکست خود به عنوان سوختی برای کار و تلاش مضاعف برای دستیابی به اهدافتان استفاده کنید

شما با اشتیاق داشته های بیشتر برای زندگی خود، به اهداف تان می رسید. در حالی که برخی، شکست را نقطه پایان دهنده هدف خود می دانند شما می توانید آنها را به عنوان اتقاقی الهام بخش جهت تلاش بیشتر ببینید.

انگیزه می تواند در هر شکلی که شما می خواهید ظاهر شود. مقابله با شکست می تواند به طرز فوق العاده ای انگیزه دهنده و سوخت مورد نیاز برای بازگشت و قوی شدن باشد. در اینجا چیزی است که باید آن را درک کنید و آن این است که شما تصمیم می گیرید که بعداً چه اتفاقی می افتد. با اینکه که شما همیشه شرایط زندگی را تحت کنترل ندارید، اما می توانید پاسخ تان را در برابر آن شرایط کنترل کنید.

هدف، کار و تلاش مداوم است. شما با تلاش زیاد در یک دوره اختصاصی، عملکرد گام به گامی را به سما اهداف تان برمیدارید. شکست ها به این معناست که چیزی وجود داشته است که در طول مسیر رسیدن به هدف باید آن را در نظر میداشتید. به شکست ها به عنوان درس نگاه کنید، این به شما انگیزه می دهد تا به راه خود ادامه دهید.

۷ مسیر دستیابی به هدف را گام به گام طی کنید

وقتی به تحقق اهداف خود نگاه می کنیم، تمایل داریم به کل تصویر فکر کنیم. ما به مقصد نهایی و هزار مرحله ای که برای رسیدن به آنجا نیاز است نگاه می کنیم. نمای کامل می تواند خسته کننده باشد.

انگیزه برای دستیابی به اهداف خود از طریق مشاهده پیشرفت صورت گرفته به وجود می آید. در حالی که ما فکر می کنیم به سر انچام رساندن همان چیزی است که ما می خواهیم، اما در واقع، پیشرفت است که بیشترین انگیزه را برای ما ایجاد می کند.

هنگامی که شروع به دستیابی به بخش های کوچکتر از اهداف خود می کنید، انگیزه پیدا خواهید کرد؛  زیرا خودتان را می بینید که در جهت چشم انداز بزرگتر در حال پیشرفت هستید.

سخن پایانی

تجربه یک شکست لزوماً نباید پایان راه رسیدن به هدف شما باشد. زندگی به اشکال گوناگون درس های مختلفی را ارائه می دهد؛ ما باید تمایل داشته باشیم که به آنها گوش بدهیم. شکست به معنای فرصتی است برای ارزیابی مجدد آنچه انجام می دهید و فهمیدن اینکه آیا رویکرد کارآمدتری وجود دارید یا خیر.

شما باید از شکست ها به عنوان انگیزه استفاده کنید و منابع الهام بخش خود را داشته باشید.زمان آن رسیده است که رویکرد متفاوتی نسبت به شکست ها اتخاذ کنیم.

شما هر آنچه را که برای داشتن انگیزه مستمر جهت دستیابی به اهداف خود نیاز دارید را در اختیار دارید. انگیزه  رسیدن به هدف، از شخصی ناشی میشود که به رشد خود متعهد است و در انجام تلاش برای رشد و توسعه فردی محکم و استوار است. نوبت شماست که اهداف تان را تحقق بخشیده و زندگی ای را زندگی کنید که آزادی، اهداف تحقق یافته و شادی واقعی را به ارمغان می آورد.

 

منبع : lifehack

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال رایگان برای خریدهای بالای 400.000 تومان 

0